Війна принесла в наше життя багато змін, невизначеності та непередбачуваних обставин. Тривога - типова реакція на це. Вона характерна і для батьків, і для дітей. До вашої уваги поради, що можуть допомогти дитині впоратись з тривогою:

- обіймайте і приймайте обійми;
- забезпечте щоденну стабільність: дотримуйтесь режиму дня, ритуалів, традицій;
- навчіть дитину позбавлятись напруги за допомогою шумних видихів. Виконуйте разом вправи на розслаблення;
- зробіть дозвілля корисним: гуляйте на свіжому повітрі, робіть регулярні фізичні навантаження, організуйте творчу діяльність;
- довіряйте дитині, враховуйте її думки, приймайте поради, пояснюйте, на що вона може впливати, а що вирішують лише дорослі;
- говоріть, що ви поруч;
- спілкуйтесь постійно, обговорюйте все, що робитимете разом та окремо, оцінюйте день, що минув, діліться почуттями, плануйте наступний день і майбутнє, завершуйте розмови оптимістично.

Пам'ятка для батьків у час дії воєнної небезпеки

Телеграм-канал "Підтримай дитину"

ІННОВАЦІЙНА СИСТЕМА ОСВІТИ ДІТЕЙ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ