/Files/images/Чомусики.jpg

/Files/images/впарк.jpg

/Files/images/1й.jpg

/Files/images/2й.jpg

Звідки беруться чудові кольори і відтінки ясного неба?

/Files/images/KVWUD00Z.jpg


Виявляєтья, це сонячний промінь забарвлює повітря високо над нашою головою! Сонце посилає на Землю свої промені, але їм доводиться пробиватися через товстий шар повітря, що огортає Землю. А сонячний промінь, багатобарвний, він складається з червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього та фіолетового кольору. І ось, коли цей багатоколірний промінь проходить через товстий шар повітря, частинки повітря розсіюють, розбризкують всі кольори сонячного спектру, але більше за все, більше за все саме його блакитну частину, і тому небо набуває блакитним кольором.

ЧОМУ БУВАЄ ВЕСЕЛКА?

/Files/images/50639215_f_49b41bfe61117.jpg

До чого ж весело влітку шльопати по калюжах під час теплого дощу! В одних трусиках! Як під душем, тільки краще! Тому що пахне дощем, мокрою землею, травою, а повітря чисте, свіже. Добре!

Адже веселка - це і є сонячний промінь. Він проходить через дощові краплі, як крізь призми, заломлюється і відбивається на протилежній стороні неба у вигляді величезної, різнобарвною дуги.

ЧОМУ ТРАВА ЗЕЛЕНА?

/Files/images/trava+v+prirode+74668142254.jpg

Зелений лист! Він вбирає в свої клітини вуглекислоту, а виділяє в повітря кисень,Всі перетворення відбуваються в зернах хлорофілу. А хлорофіл поглинає всі кольори сонячного спектру, крім зеленого, зелений промінь він відображає, і ми бачимо лист зеленим.Ось чому трава зелена.

ЧОМУ ЖОВТІЄ ЛИСТЯ?

/Files/images/thumb2-cd4172c63df2ae95112d342f3eba28f7.jpg

Отже, лист зелений тому, що зелений хлорофіл. Він додає листу таке забарвлення.

Хлорофіл легко руйнується. Але влітку він швидко легко відновлюється, і листя залишаються свіжими, зеленими. Забарвлення листа не змінюється, утворення хлорофілу не відстає від його руйнування.

Але ось дні убувають. Світла стає все менше і менше. Між тим зерна хлорофілу продовжують все так само швидко, як і влітку, руйнуватися, а нові утворюються повільніше, їх стає менше, і лист блідне.

Але в клітинах листа є я інші фарбувальні речовини - жовті, тільки влітку буйна зелень хлорофілу їх заглушає, а тепер, коли хлорофіл поступово руйнується, вони виступають яскравіше. Листя жовтіють.

/Files/images/040.gif

ЧОМУ БУВАЮТЬ ГРОЗИ?

Свинцеві хмари затягнули небо. Блискавка, гримить грім, потоки води обрушуються на землю, дерева метушаться під сильним натиском вітру.

Гроза! Могутнє, грізне, чудове явище природи!Гроза - ви помітили?-Зазвичай вибухає після задушливого дня. Величезні темні хмари клубочаться в небі. Дивлячись на них знизу, не скажеш, що вони такі величезні, по декілька кілометрів у висоту! Нам знизу здається, що вони стоять спокійно, ми і не підозрюємо, які всередині них вирують вихори, як потоки повітря мчать знизу вгору і згори вниз.


На самому верху таких хмар - сильний мороз, і крапельки води, потрапивши туди, відразу ж замерзають, перетворюються на шматочки льоду. Крижинки стикаються між собою, кришаться і заряджаються при цьому електрикою. Маленькі шматочки льоду залишаються нагорі хмари, а ті, що побільше, не можуть утриматися, вони падають вниз, де тепліше, і швидко тануть. І ось вже верхня частина хмари несе позитивний електричний заряд, а нижня - негативний, між ними проскакує іскра.

Блискавка! Блискавка миттєво нагріває повітря навколо, повітря від тепла швидко розширюється, і відбувається вибух. Грім!Крихітну і цілком безпечну грозу ви можете влаштувати в своїх волоссі, якщо їх причісувати пластмасовою гребінкою. При світлі дня буде чути тільки легкийтріск, а в темряві можна побачити і іскорки. Тому що від тертя і гребінка і волосся заряджаються позитивним і негативним електрикою. І відбувається мініатюрна суха гроза.

Під час справжньої грози від хмари заряджаються і земля, і гори, і дерева. І якщо хмара несе негативний заряд, а гори, і земля, і дерева - позитивний, то іскра проскакує між ними.... Відвирує гроза. Розсіються темні хмари, стане свіжо, легко дихати. Недарма древні слов'яни шанували бога грози - не тільки грізного, а й милостивого.

Кiлькiсть переглядiв: 1103