СКОРО НАМ ДО ШКОЛИ!

10 заповідей для батьків майбутніх першокласників

1. Вибираючи школу, пам'ятайте, що в ній буде вчитися Ваша дитина, а не Ви, тому врахуйте особливості свого малюка, які могли б вплинути на процес навчання.
2. Перш ніж відносити документи, сходіть в школу і познайомтеся з умовами навчання. Поспілкуйтеся з учителем, подумайте: чи зможе вона (він) знайти підхід до Вашої дитини, дуже важливо саме в молодшій школі не відбити бажання вчитися.
3. Дізнайтеся: яке навантаження буде у маленького учня щодня, чи є обов'язкові додаткові заняття. Постарайтеся, хоча б перші півроку не перевантажувати його гуртками та секціями, дитині потрібен час адаптуватися до нових умов.
4. Поясніть малюкові, що в школі будуть різні ситуації, він повинен бути готовий не тільки до перемог, але і до можливих невдач.
5. Розрахуйте: скільки часу знадобитися дитині на те, щоб дістатися до школи, додайте до цього, 1:00 на ранкові процедури, і вирішіть, чи зможе він так рано вставати, можливо, варто знайти школу ближче до будинку.
6. Облаштуйте робоче місце юного школяра, у нього під рукою повинно бути все найнеобхідніше, підключіть до цього процесу самого малюка.
7. Ідеально, якщо перші місяці навчання, хтось із батьків буде поряд з дитиною після занять. Можна взяти відпустку по черзі мамі з татом чи запросити бабусю на деякий час пожити з вами. Пам'ятайте: процес адаптації в 1 класі не простий і відбувається повільно.
8. Не сприймайте перші невдачі маленького учня, як крах усіх Ваших сподівань. Знайте, що дитині потрібна Ваша підтримка, віра в його успіхи і допомогу в звикання до шкільного життя.
9. Не порівнюйте свого юного школяра з іншими дітьми, він - індивідуальність і те, що одному дається легко, у нього може зажадати додаткових зусиль.
10. Ви повинні розуміти, що вчитися так, як вчилися Ви, дитина не буде, а тому ніколи не лайте його, якщо він чогось не розуміє. Оцінюйте навчання тільки позитивними словами, навіть тоді, коли здається, що успіхи Вашого учня залишають бажати кращого. Присвятіть себе на цей період свого малюка, будьте до нього уважні і доброзичливі, переживайте і радійте разом з ним, цінуєте всі його досягнення. Будьте другом для дитини, тоді він довірить вам своє найпотаємніше.

Запитання для дитини 5-6 років:

1. Як тебе звуть?
2. Як звуть твою маму, папу, сестричку, братика?
3. Ти дівчинка чи хлопчик? Ким ти будеш, коли виростеш і станеш дорослим: чоловіком чи жінкою?
4. Зараз ранок, день чи вечір?
5. Ти любиш малювати? Якого кольору цей олівець, стрічка?
6. Скільки пальціву тебе на руці? Покажи два пальчики, три?
7. Скільки оченят у ляльки? А у тебе? Для чого потрібні очі, вуха?
8. Що роблять віником, олівцем, ложкою?
9. Коли можна кататись на санчатах: взимку чи влітку? Чому?
10. Коли можна купатися в річці: взимку чи влітку? Чому?
11. Яких ти знаєш звірів, птахів? Хто більший: коза чи корова? У кого більше ніг: у собаки чи у півня?

Запитання для дитини 6 – 7 років

1. Назви своє прізвище, ім’я, по батькові.
2. Хто старший: ти чи твій брат, сестра?
3. Скільки тобі років? А скільки буде через рік, два роки?
4. Коли ти снідаєш: вранці чи увечері? Обідаєш: вранці чи вдень? Що буває раніше: обід чи сніданок, день або вечір?
5. Де ти живеш? Де працюють твої тато, мама? Ким ти хочеш бути, коли виростеш?
6. Яка зараз пора року – літо чи осінь, зима чи весна? Чому ти так вважаєш?
7. Чому сніг буває взимку, а літом його немає?
8. Що робить листоноша, лікарка, вчитель? Хто лікує, а хто навчає?
9. Що більше – 8 чи9; 5 чи3? Порахуй від 6 до 9, від 5 до 3?
10. Покажи свою ліву руку, праве вухо. Що знаходиться справа (зліва) від тебе в цій кімнаті?
11. Що потрібно зробити, коли випадково зламав чужу річ?

Підготовка дитини до школи.

1. Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.

2. Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте у нього впевненість у їх подоланні.

3. Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд, хороші вчинки школярів.
4. Навчіть сина чи дочку найпростіших навичок самообслуговування (вмиватися, чистити зуби, одягатися, доглядати одяг, акуратно їсти).

5. Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час (лягати спати не пізніше дев’ятій годині вечора, вставати о сьомій годині ранку).

6. Заохочуйте малюка до малювання кольоровими олівцями, письма ручкою (написання паличок, кружечків, квадратиків).

7. прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, фломастерів. Навчіть їх правильно гортати сторінки.

8. Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте малюка до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого.

9. У будь – якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.

10. Завжди прагніть підтримувати вихователя, вчителя, не критикуйте його в присутності дитини.